Poznávací zájazd na Ukrajinu – Odesa

0
Cena
Od€599
Cena
Od€599
Meno*
Emailová adresa*
Váš dotaz*
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

171
3 . - 6.7.2020
Spišská Nová Ves
Odesa
KOMPLETNÁ CENA - 599€/osoba!!!

Odesa je úplne iná než ostatné ukrajinské a ruské mestá na pobreží Čierneho mora. Je otvorená, hravá, veselá a bezstarostná. Okrem toho, že je najväčším čiernomorským prístavom, je tiež jedným z najmladších ukrajinských miest. 

Odesa bola založená v roku 1792 ukrajinskými kozákmi, ktorí predtým porazili Turkov pri pevnosti Eni-Dunja. Na príkaz cárovny Kataríny začal mesto budovať generál Suvorov ako hlavnú  ruskú základňu na Čiernom mori. Na území vyrvaným Turkom vyrástol obchodný a vojenský prístav, ochranné hrádze a lodenice. Svoje neslovansky znejúce meno vraj Odesa dostala omylom: jej krstitelia sa domnievali, že na tomto mieste kedysi stávala grécka osada Odisos.

K tomu, aby sa Odesa dostala na tretie miesto rebríčka cárskych miest (hneď za Moskvu a Petrohrad), stačilo necelých dvadsať rokov. V roku 1815 získala status voľného prístavu..

Asi najznámejšou udalosťou v dejinách mesta je ale ruská revolúcia v roku 1905. Večer 14.júna prišiel do odeského prístavu povstalecký krížnik Kňaz Poťemkin-Tavričeskij (Князь Потёмкин-Таврический) s červenou vlajkou na sťažni. V tej dobe už v meste prebiehali boje na barikádach. Vzbúrenci loď s nadšením privítali. Prístavní robotníci ju zásobili uhlím a potravinami. Polícia a vojsko rozháňala zástupy ľudí, ktoré sa zbiehali do prístavu. ľudia však prichádzali stále a stále. Davy zaplnili Prímorský bulvár a 192 kamenných stupňov širokého schodiska…

Pri následnej panike a streľbe cárskych vojakov zahynulo viac ako dve tisíc ľudí. Povstalecký krížnik musel opustiť Odesu. Na počesť zabitých bolo schodisko pomenované – Poťemkinovské schody.

U nás už žiadne ďalšie skryté poplatky, cena je kompletná a zahŕňa:

  • 3 x ubytovanie v 4* hoteli v centre mesta s raňajkami
  • 2 x obed
  • leteckú dopravu, servisné poplatky
  • transfery z letiska do hotela a z hotela na letisko
  • miestneho sprievodcu
  • vstupné na exkurzie podľa programu
  • každý účastník obdrží audioslúchadlá
  • transfer autobusom zo Spišskej Novej Vsi do Bratislavy a späť
  • príručnú batožinu, malý kufor na palubu - obe do 10kg
3. - 6.7.2020 (piatok - pondelok)

1. deň3.7.2020 - piatok

8:30 – odchod autobusom zo SNV, smer letisko Bratislava
16:35 – odlet z Bratislavy
19:30 – prílet do Odesy, ubytovanie v 4* hoteli
20:30 – zraz na recepcii a odchod na večeru
návrat do hotela

2. deň4.7.2020 - sobota

Tento deň nás čaká pešia exkurzia po Odese – počas tejto exkurzie Vás sprievodca zoznámi s bohatou Odesskou históriou a architektúrou. V meste na Čiernom mori sa snúbi mnoho kultúr, ktoré vytvorili jedinečný kolorit mesta. Prejdeme sa po miestach, po ktorých kedysi kráčal Gogoľ, Puškin, Mark Twain či Fidel Castro.
Iné mestá sa pýšia katedrálami či námestiami ale v treťom najväčšom meste Ukrajiny sú to Potemkinove schody.
Obed.
Po obede nás čaká exkurzia Odesských katakomb.
Odesské katakomby sú dlhé 2,5 tisíc kilometrov. Sú to tajomné, človekom vytvorené jaskyne. V kamenných „trezoroch“ katakomb sú uložené dôkazy a dokumenty mnohých dramatických a hrdinských udalostí. Navštívime unikátne Múzeum Odessých katakomb. Navštívime galérie katakomb, kde sa ťažia kamene a dozviete sa všetko o tvrdej práci pri ťažbe kameňa. Povieme si legendy a rozprávky o podsvetí Odesy.

3. .deň5.7.2020 - nedeľa

V tento deň budete mať doobeda voľný program, ktorý môžete využiť kúpaním sa v mori.
Následne absolvujeme ekurziu do jediného národného vínneho kultúrneho centra na Ukrajine „Shabo“. Slávne rekreačné a liečebné stredisko Shabo sa nachádza 70 km od Odesy.
Kombinácia stepného vzduchu a miernej námornej klímy na juhu Ukrajiny je skutočným elixírom zdravia. Tu môžete vidieť, cítiť, ochutnať, skúsiť, udržať si navždy vo svojej pamäti a vziať so sebou všetko, čo súvisí s vínom a vinárstvom.
Navštívime starú „kráľovskú pivnicu“, ktorú pred viac než 200 rokmi vytvorili francúzsko – švajčiarsky osadníci, v ktorej (podľa legendy) boli Alexander Puškin a rumunský kráľ Karol. V starobylej pivnici Sherry dozrieva v dubových sudoch jedinečné víno „suché sherry“. Vía sa skladujú v podzemí, ktoré sa nachádza v hĺbke 5 až 9 metrov pod zemou.
V kinosáole si pozrieme fascinujúci príbeh o osade Shabo a jeho zakladateľovi Louis Tardane – švajčiarsky vinár a prvý starosta Shabo.
Degustácia sa uskutočňuje v degustačnej miestnosti v klasickej forme odborníkmi. Tradičné degustačné predjedlá sú podávané s nápojmi.

4. deň6.7.2020 - pondelok

Voľný program
16:00 – presun na letisko
20:05 odlet z Odesy
21:00 prílet do Bratislavy, odchod autobusom do SNV