Krbový apartmán

0
Cena
Cena
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

577

Krbový apartmán – ponúkame Vám útulné ubytovanie v mestskej časti Spišskej Novej Vsi – Ferčekovce. Privát ponúka ubytovanie v príjemnom rodinnom prostredí. Hostia majú taktiež k dispozícii posedenie s grilom, detský kútik, spoločenskú miestnosť alebo vonkajšie ihrisko pre deti.

Popis

Krbový apartmán je samostatný apartmán, ktorý pozostáva: 

  • spálňa, kde sa nachádza manželská posteľ (160×200) a jedno lôžko (90×200),
  • obývacia miestnosť
  • sociálne zariadenie

Súčasťou obývacej miestnosti je:

  • spoločenská miestnosť s krbom, TV-SAT, posedením (možnosť spania pre 1 osobu)
  • vybavená kuchynská linka s elektrickým sporákom a elektrickou rúrou, umývačkou riadu, kávovarom, chladničkou s mrazničkou, rýchlovarnou kanvicou
  • jedálenský stôl

Sociálne zariadenie obsahuje:

  • umývadlo
  • sprchovací kút
  • WC
Dostupnosť ubytovania

Fotky

Spiš je neobvykle bohatou klenotnicou umelecko-historických pamiatok. Vzácne pamiatky sa nachádzajú takmer v každej dedine a turista, ak chce vidieť viaceré pamiatky svetovej úrovne nemusí prejsť ani 100 km. Hodnota a bohatstvo pamiatok sa navonok odráža v tom, že na Spiši sa nachádzajú pamiatky zapísané do Zoznamu svetových prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO (Spišský hrad, Spišská Kapitula, Spišské Podhradie, Žehra, Dobšinská ľadová jaskyňa), že sú tu pamiatky evidované ako národné kultúrne pamiatky: Dielo Majstra Pavla z Levoče a chrám sv.Jakuba v Levoči, Spišský hrad, kežmarské evanjelické lýceum a artikulárny kostol múzeum v Krompachoch, kostolík v Žehre. Takmer polovica z mestských pamiatkových rezervácií Slovenska je na Spiši: Levoča, Spišská Kapitula, Spišská Sobota. O množstve iných pamiatok najmä gotickej a renesančnej architektúry, sochárstva, nástenného i tabuľového maliarstva, ale aj zlatníctva a ostatného umeleckého remesla ani nehovoriac.

Spišský hrad tvorí neoddeliteľnú a trvalú súčasť kultúrneho dedičstva Slovenska. Svojím významom ďaleko presiahol hranice regiónu i celej krajiny. Stal sa vyhľadávaným turistickým objektom, o čom svedčí každoročne sa zvyšujúci počet jeho návštevníkov. Atraktivitu hradu znásobuje blízkosť ďalších významných pamiatok (kostol Ducha svätého v neďalekej Žehre, súbor historických pamiatok v Levoči a Spišskej Novej Vsi, katedrála svätého Martina v Spišskej Kapitule, viacero kaštieľov v okolitých obciach a i.). K hradu je jednoduchý príjazd priamo z hlavného cestného ťahu Poprad – Prešov.