Poznávacie zájazdy

Poznávacie zájazdy – naša cestovná kancelária sa okrem iného sústredí na predaj poznávacích zájazdov do Ruska – Moskva a Petrohrad a na Ukrajinu – Kyjev, Odesa, Ľvov.

PRIPRAVUJEME
USKUTOČNENÉ ZÁJAZDY
Poznávacie zájazdy do Ruska

Rusko sa vám určite predstaví ako veľmi zaujímavé a možno aj plné prekvapení, o ktorých sa nikde nedočítate. Široká ruská duša je veľmi blízka tej našej slovenskej (slovanskej), na druhej strane vás však určite prekvapia rôzne paradoxy a rozdiely. Ale práve to je zaujímavé pri spoznávaní nových krajín sveta, pričom o Rusku to platí obzvlášť.

Prejdeme si spolu Moskvu – staré kupecké historické jadro s domami s typickou ruskou architektúrou, kde ešte stále ucítite duch histórie. Nenecháme si ujsť výhľad z mrakodrapu v ultramodernom Moscow City, ktoré nemá vo svete páru. Metro a jeho podzemné paláce je kapitola sama o sebe – Podzemné paláce metra vybudované v tridsiatych a štyridsiatych rokoch minulého storočia Vás o tom presvedčia. Kremeľ a samozrejme, Červené námestie s Leninovym mauzóleom… To všetko je len zlomok toho, čo nás čaká pri spoznávané Moskvy.

PETROHRAD – pre nás navždy Sankt Peterburg, ale aj Leningrad – založený v roku 1703 Petrom Veľkým sa hádam ani nedá opísať slovami.

My hovoríme : „Petrohrad treba vidieť – zažiť – precítiť!“

Mesto, ktoré volajú aj Benátky severu, Vás ohúri svojou architektúrou, na ktorej sa podieľali tí najlepší európski a ruskí architekti minulosti. Chrámy, riečky, kanály, prepychové kupecké domy, divadlá, balet… Toto všetko je Petrohrad.

Poznávacie zájazdy na Ukrajinu

V posledných rokoch sa toho o Ukrajine popísalo veľa. Tento najväčší, ak nepočítame Rusko, európsky štát je však na rozdiel od väčšiny správ najmä miestom, kde sa vyrábajú niektoré z najväčších lietadiel sveta, kde si ľudia dávajú svadobné obrúčky na pravú ruku, kde vznikol boršč a kde sa ľudia usmievajú, iba keď to myslia naozaj. Je to krajina, ktorá prežila a zachovala si hrdosť napriek tomu, že od 14. až do začiatku 20. storočia prakticky neexistovala. Krajina, ktorá sa vzdala svojich nukleárnych zbraní. Krajina, ktorá by vďaka svojej úrodnosti dokázala nakŕmiť celú Európu. Pôjdete ju preskúmať s nami?